19.9.11

PAPLEPĖJIMAI: PROTINGAS TAUPYMAS

Kiekvienam iš mūsų aktualūs finansai. Dažnai žmonės net nejausdami išleidžia didžiules sumas pinigų menkniekiams ir visiškai nenaudingiems dalykams. Jau nebe pirmą kartą girdžiu klausimų apie tai, kaip man pavyksta "tiek visko gauti" ir panašiai. Tikriausiai tiesiog buvau (ir esu) auginta kiek kitaip, nei daugelis ir turiu kitokį požiūrį į pinigus ir daiktų naudingumą. Gal kažkam toks požiūris pasirodys iškrypęs, tačiau neabejotinai tai padeda sutaupyti, o sutaupytus pinigus paskirstyti ten, kur man atrodo naudingiausia. Žinoma, kol kas prisideda ir tai, kad gyvenu su tėvais ir visi pinigai nėra mano pačios. Bet kokiu atveju, mano manymu, yra labai svarbu išmokti valdyti savo finansus kuo jaunesniame amžiuje. Pinigus gaudavau nuo penktos klasės, po penkis litukus per savaitę. Nepatikėsit, bet net ir tuos pinigus sugebėjau taupyti. Gal tai įgimta, tačiau daug ties tuo dirbant, neabejotinai galima pasiekti neblogų rezultatų. Pateiksiu keletą patarimų kaip ir kur galima sutaupyti pinigų (kuriuos vėliau galima paversti stulbinama rankine ar kitu, pusę gyvenimo santaupų prašančiu daiktu).

Maistą darytis TIK namuose
Į miestą eiti pavalgius ir pagėrus (kad nesinorėtų aplankyti naujai atsidariusių kavinių)
Rankinėje nešiotis vandens buteliuką (nebūtina kaskart pirkti naujo, juk galima jį papildyti paprastu namų vandeniu)
Visuomet planuoti savo laiką, kada ir kiek planuojate būti namuose
Nepatinkantį daiktą grąžinti į parduotuvę, o ne numesti giliai į spintą, jei artimiausiuose planuose jo naudoti nepavyksta (taip susitaupys ir laisvos vietos namuose)
Einant į maisto prekių parduotuvę turėti sąrašiuką ir griežtai jo laikytis
Prieš einant į maisto parduotuvę apžiūrėti internetinius puslapius arba kaininius leidinius, išsiaiškinti, kur vienas ar kitas produktas šiuo metu yra pigiausias (kadangi didžiosios maisto parduotuvės labai stipriai konkuruoja tarpusavyje, dažniausiai tai labai naudinga pirkėjams)
Tualetinį popierių pirkti tada, kai jam yra didelė nuolaida, o ne tada, kai jo pritrūkstat (sutaupysit ir pinigų ir nepatogumų). Šis sakinys galioja ir kitiems pirkiniams, kurie negenda ir jų visuomet reikia. Tiesiog mąstykit plačiau ir į ateitį. Numatykit, ko jums gali prireikti ne tik artimiausiu metu, bet ir vėliau. Jei šiuo metu to daikto nereikia, o nuolaida didelė, pamąstykite, gal vis viena greit jo prisireiks (tik atsargiai, nepersistenkite. Kitokiu atveju turėsite namus, apkrautus nereikalingais daiktais.)
Paieškokite pigesnės kirpėjos, paprašykite draugės, kad dažytų jums plaukus. Šiais laikais plaukų dažymas pasidarė visiškai elementarus, tam nereikia būti dideliu specialistu (asmeniškai aš kas mėnesį nudažau mamą, močiutę ir tris drauges. Jei gyvenimas nenusiseks, galėsiu būti plaukų stiliste)
Manikiūrus/pedikiūrus/veido/kūno procedūras darykitės namuose.
Rašykitės visas mėnesio išlaidas (taip, skaitosi net tas kavos puodukas, kurį pirkote mieste). Geriausia būtų rinkti čekiukus, o mėnesio gale išbraukyti tuos dalykus, kurie nebuvo būtini. Kitą mėnesį stengtis jų išvengti
Žurnalus skaitykit parduotuvėj ( :D ), o naudingos informacijos ieškokite internete
Į kiną - tik per Yomayo. Kitus filmus galima pasižiūrėti internetu.
Rūbus pirkite internetu, apėję visas savo miesto parduotuves ir pasvėrę,kad šiuo metu yra naudingiausia. Net ir internetinėse parduotuvėse ieškokite geriausių pasiūlymų. (Naujoms kolekcijoms taip pat būna akcijų)
Pinigus stenkitės laikyti popieriniais banknotais (kortelėje esantys labai greit išsinaudoja, o metaliniai taip pat greit "išeina" niekučiams. Tuo tarpu popierinių leisti nesinori)
Einant pasivaikščioti palikti piniginę namuose
Maistą stenkitės gauti iš močiutės daržo (sutaupysite pinigų, organizmas bus sveikesnis, o ir močiutė jausis laiminga, kad gali padėti)
 Kiekvienas turime pajausti, kur galime sutaupyti, o kas mus verčia išlaidauti. Tuomet, kai suvokiame, kur yra problema, reikia tiesiog valdyti situaciją. Jei situacija liks suvaldyta, piniginė liks dėkinga, o sąžinė švari, kad neišvaistėte paskutinių santaupų visiškai nereikalingiems daiktams. 
Papasakokite apie savo taupymo būdus :)

15 comments:

  1. Dėl valgymo ir vandens - tokia jau tiesa, vien namie arba neštis. Tipo per savaitę gal dvigubai mažiau išleidi. True story.

    ReplyDelete
  2. šaunuolė tu !

    ReplyDelete
  3. Beveik visus punktus atitinku, tik su kavinem problema. Jei susitikus su drauge mieste, drauge pasiulo nueiti i koki Coffee inn pasedeti, gi neatsisakysi :D

    ReplyDelete
  4. Nors šiaip esu be proto savikritiška, šitoje vietoje negaliu nesutikti, kad aš faina. Bet tobulumui nėra ribų. Matau keletą aspektų, kur reikėtų būti skūpesne, nei esu dabar.
    Morning Barbie- vat imti ir susilaikyti. Pamąstyk, į kokios vertės daiktą gali pavirsti tavo Kofeinuose išleisti pinigai ir greit bet koks noras kavutes gerti praeina. Bent jau man :) Aš tokiu atveju geriau jau drauges į svečius pasikviesčiau ir draugiškai pagertumėm arbatos ir pasmaližiautumėm kokiu nors skanėstu ;)

    ReplyDelete
  5. Super. Su viskuo labai sutinku ir jau daugelį metų stengiuosi taip elgtis. Tikiuosi, kiti irgi ką nors gero išmoks.

    ReplyDelete
  6. Anonymous19.9.11

    Cute pictures! I really like it (:

    /Victoria.
    www.victoriakraft.blogspot.com

    ReplyDelete
  7. Beautiful pictures! I love the beach and the view there.

    See you and have a cute day!

    ReplyDelete
  8. Ačiū, Rugile. Labai laukiu kokių nors patarimų, kurių pati nepaminėjau ;)

    ReplyDelete
  9. Patarimai geri, tik ar taip jau visada ir sėdėsi namuose niekur nosies nekišdamas, per metus neužeidamas į kavinukę kavos, užkandžio ir t.t. ir pan. :) Gal kam ir pavyksta :)
    Aš irgi kai kurių dalykų laikausi iš sąrašo, kavą mieste perku retai, turiu termosinį puodelį ir į paskaitas pasiimu skanios kavos iš namų :) Per visą laiką nesu nusipirkusi nė vienų batų ar drabužio kurio nedėvėčiau ir jis su etiketėmis kabotų spintoje. Nesivaikau madų, turiu savo stilių, tad nėra ir 'vienadienių' madingų drabužių, kur vėliau jau 'ai išėjo iš mados' reikia naujo. Stilius klasikinis ir juodas klasikinis švarkas be pakeltų petukų tarnaus ilgai :)
    Gal paaugliams ir norisi vis naujo daikto, madingesnio, ar kitas morališkai pasensta, bet ateina toks metas kai suvoki, kad esmė ne kiekybėje, o kokybėje. Vieną kartą nusipirkus kokybiškesnį daiktą galima sutaupyti nemažai, nes kas pusmetį nereikia keisti nauju ;)
    O dar taupau taip: kai tik gaunu metalinius 5 lt (tą vieną monetą) metu į taupyklę, ten tik po 5 lt viskas. Pinigai kaupiasi, bet bėda ta, kad nežinau ką noriu už juos įsigyti, tai vis metu ir metu ir metu :)
    Sėkmės taupymuose, tik nepersistenkit ;)

    ReplyDelete
  10. Dieter, oh, kaip smagu gauti tokį išsamų taupymo pasakojimą ;) Čia tikriausiai priklauos nuo žmogaus asmenybės ir prioritetų, nes man pavyksta absoliučiai atsiriboti nuo tų visų kavinių. Bet kokiu atveju, manau labai svarbu pradėti teisingai taupyti nuo ankstyvo amžiaus, tad dauguma punktų kaip tik turėtų būti skirti paaugliams, nes suaugę ir gavę pinigų jie paprasčiausiai nemoka su jais elgtis;)

    ReplyDelete
  11. Ojej :) Ir kaip tau taip viską pavyksta susitaupyti? Man sunku praeiti ramiai pro parduotuvių lentynose sudėliotus skanumynus ir sunkokai sekasi taupyti, bet susigriebiu, kad įsigyčiau visokių rūbelių :)
    Nuo rytojaus taupau ir stengiuosi kuo mažiau išleisti :)

    Ačiūūū padėaji man apsispręsti :)

    ReplyDelete
  12. na vat pavyksta. Ne visuomet, tačiau įdėjus daug pastangų tikrai įmanoma ;)

    ReplyDelete
  13. teisingai tu apie tai, kad reikia mokytis pinigus tvarkytis kuo anksciau - as vis stebiuosi, kokia daugybe jaunu zmoniu to absoliuciai nemoka..

    as dar taupau taip: turiu banke dvi saskaitas, viena susieta su kortele, kita ne. I ta nesusieta visuomet persivedu kazkiek pinigu gavusi atlyginima, tokiu atveju ten kaupiasi fondelis, kurio negaliu taip paprastai isleisti. Visad zinau, kad jei pritruksiu pinigu korteleje, is kitos saskaitos galesiu ju pasiimti, bet tai neivyksta is karto, juk reikia interneto, daryti pavedimus - tai apsaugo, kad pinigu neissvaistyciau nesamonems.
    Nors, prisipazinsiu, kavines ir barai, maistas ir gerimai juose mano didele silpnybe!

    ReplyDelete
  14. Aušra, puikus būdas;) Tik tikriausiai labai aktualus toms, kas gyvena atskirai nuo tėvų ;) Man, ačiū Dievui, dar metus dėl to sukti galvos nereikės :D

    ReplyDelete
  15. DARBAS INTERNETU NAMUOSE, KAIP UŽDIRBTI INTERNETE, AGN
    Tik 5 min per dieną, $1000 per savaitę, nemokama registracija.
    www.onlinedarbas.blogspot.co.uk
    Facebook: www.facebook.com/onlinedarbas

    ReplyDelete

© 2016 Kotryna Uogintaite